korepetycje z niemieckiego Swarzędz

Jakie postawienie sprawy wydaje mi się naiwnie idealistyczne. I może stanowi ono błędne, natomiast toż z niewiele przynajmniej powodów:

w tradycyjnej szkole nie jest możliwe jednakowo efektywne dotarcie z myślą do wszystkich uczniów ze istotnej grupy. Nawet najlepszy nauczyciel kieruje prosty sposób nauczania do konkretnej „średniej” uczniów i dlatego także ci co wyrastają jeszcze tę zwykłą, jak więcej natomiast ciż co są nieco „odstali” od reszty (z bogatych, często absolutnie niezawinionych, powodów) będą w obecnej formie poszkodowani. Dla nich przydałyby się lekcje bardziej zindywidualizowane.
nauczyciele są słabo opłacani, więc trudno chcieć z nich moc godzin dodatkowej pracy “na zawołanie” – dla uczniów, jacy z różnych powodów, mają zaległości, lub ważną sprawę poszerzenia swojej wiedzy.
nauczycieli posiadamy efektywniejszych oraz słabszych, a co by tu nie opowiadać o szkolnych ideałach, zdarza się trafić na pedagoga z „dolnej półki”. Więc, jeśli informacja jest uczniowi właśnie do czegoś potrzebna (np. do egzaminu na studia), to potrzeba jakoś powstałe szkolne „niedoróbki” uzupełnić. Korepetytora potrafimy sobie wybrać i zamienić w razie potrzeby, oraz w formie podbramkowej dobry pedagog na zawołanie istnieje „na miarę złota”.
ludziom plany się zmieniają – człowiek w gimnazjum i pierwszej klasie liceum, planuje specjalizowanie się w dziedzinach humanistycznych, a fizykę i biologię sobie kilka „odpuszcza”. A w kategorii maturalnej zmienia zdanie – chciałby zostać lekarzem. Wtedy, bez zewnętrznej pomocy, samodzielne nadgonienie produktu z tych celów z niewielu lat prawdopodobnie być za ważne.
są uczniowie, którzy wymagają absolutnie indywidualnego potraktowania. Czyli toż więc, że są zbyt nieśmiali, że posiadają kłopoty z kolekcją, trudności w związkach z rówieśnikami itp. Standardowa szkoła, wraz spośród jej problemami finansowymi, obciążeniem nauczycieli funkcją i celami biurokratycznymi, nie jest nadziei sprostać zadaniom znacznie wyrastającymi przynajmniej jej zwykły tryb funkcjonowania. W przypadku drogich szkół prywatnych, sytuacja bywa lepsza (choć te nie zawsze). Jednak tylko korepetytor, który całą naszą uwagę wykorzystuje temu pewnemu uczniowi, daje naprawdę spore szanse na dojście do przyczyn szkolnych problemów.
czytaj dalej dają o dużo szersze szans rozplanowania zajęć. W szczególności (np. przed ważnym egzaminem) nie jest problemu, żebym w niewielkim okresie odbyć wiele godzin zajęć, przyjmować się w drugich porach, konsultować telefonicznie, mailem, itp.
rodzice liczą z korepetytorem łatwiejszy dostęp niż z nauczycielem szkolnym – nie muszą zatrzymywać się z sztuki na rozmowę o problemach ich dziecka, nie jest tu punktu w sposobie: „kiedy mu o tym napiszę, toż potrafi będzie moje dziecko gorzej traktował itp…”. Co prawda większości nauczycieli można zaufać natomiast nie trzeba się kryć z dużymi sprawami, ale wiadomo – wyjątki się zdarzają.
pod wieloma względami układ z korepetytorem stanowi wyjątkowo „czysty”, niż to się realizuje w nauce – korepetytor nie stawia stopni, nie musi denerwować się o biurokratyczne rygory, przejmować np. tym „co sobie pomyśli reszta klasy, jeśli zacznę tak otwarcie chwalić Huberta?…”.
Rzadko też miewa kłopoty z prowadzeniem swoich uczniów, bo rozpraszająca rola kolegów „wesołków” jest tutaj skierowana do zera. Jest informacja do zapamiętania – i kropka.

Comments are closed.