kotły automatyczne

Firma Metalteres jest na rynku od 1976 roku. Początkowo działalność zakładu skupiała się na wytwarzaniu siatek ogrodzeniowych, a następnie bram wjazdowych, garażowych, krat ozdobnych, itp.

W 1991 roku firma poszerzyła swoją działalność, rozpoczynając wytwarzanie kotłów węglowych centralnego ogrzewania oraz bojlerów.

Producent kotłów ECO LUX – kotły grzewcze z podajnikiem ślimakowym i palnikiem retortowym – to namiastka przyszłości w kotłach opalanych paliwem stałym. Dzięki niezależnej komorze paliwowej (zasobnikowi) jego stałopalność może wynieść nawet 7 dni.

Automatyczne kotły C.O. typoszeregu ECO LUX opalane węglem to eko kotły, dającymi dwukrotnie tańsze źródło ciepła w stosunku do gazu, a nawet trzykrotnie tańsze od oleju opałowego i prądu. Charakterystyczną cechą kotłów jest małe, ale bardzo sprawne automatyczne palenisko bezrusztowe, które spala dokładnie taką porcję paliwa, jaka jest potrzebna do otrzymania nastawionej przez użytkownika temperatury. Ślimakowy podajnik transportuje węgiel do żeliwnego paleniska, gdzie dzięki specjalnie ukształtowanym dyszom doprowadzone powietrze umożliwia dokładne i wysokoefektywne spalanie podawanej porcji paliwa. Deflektor spalin zapobiega wydostawaniu się szkodliwych związków chemicznych do atmosfery dzięki ich dopaleniu.

Comments are closed.