system hotelowy

Wielokilometrowa podróż z malcem żąda doskonałej organizacji i planowania. Jeśli przygotujemy się jak należy, będzie to dla nas, i dla dzieci wspaniała zabawa. Jeśli nie – znużymy się wszyscy. A wystarczy tylko wszystko dokładnie przemyśleć.
NAJLEPSZYM wyjściem dla wszystkich jest sen. Dzieci najczęściej zasypiają w samochodzie głęboko, a kiedy śpią – nie wybrzydzają biuro detektywistyczne Kluczowy, więc jest wybór pory rozpoczęcia podróży. Jeżeli lubimy podróżować w po ciemku, możemy spodziewać się, iż malec całą, nawet długą szafka na klucze Trzeba tylko wytypować porę taką, w której zwykle idzie spać i zachować spokój. Rozgorączkowana bieganina rodziców podczas pakowania bagażnika natychmiast udziela się dziecku i zamiast stać się śpiące, pewnie będzie grymasić. Relaks w samochodzie, monotonny szum silnika i delikatna muzyka z radia powinno je tak czy inaczej ukołysać już po paru chwilach. Jeśli późne wyprawy nie są dla nas dobre, wyjściem awaryjnym może być wyjazd nad ranem. Jeśli bagaże zapakujemy wieczorem i maluch nie spostrzeże przedwyjazdowego zamieszania, winien zasnąć na nowo w samochodzie na jakiś czas. Może pokonamy tak większość trasy?
Bardzo wcześnie rano lub wieczorem dziecko w foteliku powinno być w piżamce. Gdy jest zimno, nie zapomnijmy o wcześniejszym nagrzaniu wnętrza samochodu. Oczywiście kocyk do okrycia (nad, nie pod pasami) oraz ulubiona zabawka będą niezbędne. Siedzisko skonfigurujmy w pozycji „do spania”, odchylony od pionu maksymalnie. Ekstra poduszki nie są niezbędne – zagłówek jest w miarę blisko głowy, więc w półleżącej pozycji dziecku powinno być komfortowo.
Przez cały czas jazdy monitorujmy, czy dziecko nie jest przegrzane lub czy nie jest mu zimno, pamiętając o tym, iż automatyczna recepcja zazwyczaj panują względnie inne warunki niż na frontowych siedzeniach. Rzecz jasna musimy zadbać, żeby ani jeden nawiew powietrza nie był nastawiony prosto na drzemiące dziecko. Jeśli to dzień – należy wyposażyć auto w rolety, by światło słońca nie padało wprost na twarz dziecka. Rekomendujemy „ RK – Rolety Kraków” – wyjątkowe, samochodowe, jedne z najlepszych dostępnych na rynku.

Comments are closed.