Toksyna botulinowa jest bardzo mocno sprawną ekologiczną toksyną sprawiającą zahamowanie uwalniania

Zmarszczki mimiczne to autentyczne udręka każdej kobiety. Ukazują się wraz z nieuniknionym upływem czasu oraz spędzają sen z oczu. Popularnym obecnie środkiem na ich efektywną korektę i minimalizację jest kuracja botulinowa tzw. potocznie botoks.
Rezultat zauważalny jest już po dwóch tygodniach
zaś utrzymuje się aż do pół roku.Dopiero, aby prolongować odpowiedni wygląd, zabieg powinno się powtórzyć.

Substancja ta działa przez wstrzymywanie połączeń pomiędzy zakończeniami nerwów, i unerwianymi przez nie mięśniami, czyli zatyka tzw. synapsy nerwowo – mięśniowe. Toksyna wiąże się z błoną presynaptyczną płytki motorycznej oraz hamuje wydalanie acetylocholiny, co wywołuje, że mięśnie relaksują się i zmarszczki na jakiś okres rozprostowują się.

Zabieg jest niedługi i prawie że bezbolesny. Co więcej nie wywołuje reakcji uczuleniowych, z tej przyczyny jest polecany dla alergików. Opiera się na wstrzyknięciu botoksu pod powłokę skórną.

W efekcie zastosowania botoksu zmarszczki podlegają już wstępnemu wyrównaniu po 2-3 dniach, a ich zmniejszenie dostrzegalne jest aż w 80%. Są wygładzone, zniwelowane oraz przebiega wyraźne złagodzenie wyrazu oblicza. Na pełną poprawę wizerunku trzeba wyczekiwać do 2 tygodni.

Wadą takiego zabiegu, jest możliwość pojawienia się niedużego mrowienia czy niedużych krwiaków w w pobliżu zastrzyku. Na szczęście jest to rzadkie zjawisko. Zaletą środka jest fakt, że cera wygląda młodziej nawet po zakończeniu jego oddziaływania.

Comments are closed.