Prawa kierowcy pojazdu po kolizji

Nawet niewielka kolizja drogowa jest związana ze sporym zdenerwowaniem. jeśli kolizja wydarzyła się bez naszej winy jesteśmy pewniejsi. Mamy świadomość, że za szkodę zwróci nam ubezpieczyciel. zawiadamiamy o szkodzie i spotykamy się z rzeczoznawcą na wycenę uszkodzeń. Rzeczoznawcy samochodowi przeważnie szybko wykonują należące do nich czynności. Trzeba zachować spokój i oczekiwać na odpowiedź ubezpieczyciela. Do tego momentu zdaje, że sprawa wygląda w porządku. Niestety jest to tylko złudzenie, po którym przychodzi tym większy stres niż w chwili wypadku. Dochodzenie różnych wierzytelności nie jest bowiem takie łatwe.

Często jest tak, że wypłacone odszkodowanie nie wystarczy naprawy pojazdu. Zestresowani udajemy się więc do zakładu ubezpieczeń po odpowiedzi na pytania. Niestety tam ujawnia się wiele komplikacji.

Mała świadomość dostępnych kierowcom uprawnień sprawia, że zwykle składamy rezygnację z dalszych roszczeń. Tak być nie powinno. W przypadku naprawy opłacanej z ubezpieczenia OC winnego biuro ubezpieczeniowe jest zobowiązany do zapłaty zadośćuczynienia pozwalającego doprowadzić pojazdu do stanu sprzed wypadku. Nie można używać elementów nieoryginalnych bądź używanych. Zakład ubezpieczeń nie ma prawa także uwzględniać wypłaty zadośćuczynienia od dostarczenia faktury za naprawę.

Comments are closed.