migomat

Spawanie polega na łączeniu dwóch materiałów, najczęściej metali i ich stopów ze sobą za pomocą ciepła. Zazwyczaj źródłem ciepła jest łuk elektryczny wytwarzany przez urządzenie spawalnicze.
Spawalnictwo możemy spotkać w każdej dziedzinie życia codziennego: konstrukcje wózków dziecięcych, sanek, huśtawek, aż po większe elementy, takie jak szkielety budynków.
Wśród osprzętu i urządzeń spawalniczych najbardziej charakterystyczne są spawarki. Wyróżniamy różne rodzaje spawarek i technik spawania. Migomat to rodzaj spawarki, która opiera się na metodzie spawalniczej MIG/MAG, która polega na spawaniu elektrodą topliwą w osłonie gazów obojętnych. Migomaty to jedne z najbardziej popularnych spawarek.
Wyróżniamy również spawanie metodą TIG, czyli spawanie elektrodą nietopliwą wolframową w osłonie gazów obojętnych.
Obie metody są bardzo popularne i są podstawą spawalnictwa.
Przy wyborze spawarki powinno się kierować nie ceną, lecz jakością, a co za tym idzie- powinno się wybrać sprzęt renomowanej marki. Dobrze znaną marką wśród osprzętu spawalniczego jest ESAB, który ma w swojej ofercie spawarki typu migotmat oraz TIG. Również znaną z jakości firmą jest KEMMPI, która posiada w swojej ofercie migomaty, ale również i TIGi. Warto zainwestować w spawarki tych firm, ponieważ słyną one z jakości, precyzji wykonania i niezawodności.
BOWELD

Comments are closed.